Vil du have indflydelse på dit forsikringsselskab?

Du kan få indflydelse på dit forsikringsselskab, ved enten at stemme på eller stille op som delegeret til LB Foreningens generalforsamling.

Når vi altid skriver til dig at vi er medlemsejet, så betyder det ikke kun, at du får en forsikring i et fællesskab, hvor forsikringerne skal være gode og have fornuftige priser, men også at du som medlem har mulighed for at være en aktiv del af dit forsikringsselskab.

Medlemmer af Lærerstandens Brandforsikring kan enten stemme eller stille op og blive en del af LB Foreningens delegerede forsamling. LB Foreningen bliver ledet af en bestyrelse og ejer over 90 % af LB Forsikring, som Lærerstandens Brandforsikring er en del af sammen med Bauta Forsikring, Runa Forsikring og FDM Forsikring.

Læs mere her

Kurv: [ ]